Share on Facebook Tweet it

Coś na początek

Chciałbym ten krótki wpis dedykować osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z agile, a chciałyby uzyskać dostęp do podstawowych informacji w języku polskim. Na stronie agile.pl oprócz artykułów na stronie głównej możemy znaleźć fora, wiki czy quizy. Te ostatnie dostępne są z górnego menu strony w zakładce elearning. Do tej pory powstała pierwsza część quizu o tematyce Scrum, w przygotowaniu natomiast jest pierwszy quiz kanbanowy.

Po rozwiązaniu testów warto zainteresować się tematycznymi wiki. W tym celu najlepiej wejść na stronę grup i dołączyć do interesującej nas grupy. W ten sposób uzyskamy dostęp zarówno do odczytu zgromadzonych tam informacji, jak również ich edycji i dodawania nowych informacji. Na dzień dzisiejszy najwięcej informacji dostępnych jest na wiki grupy Scrum, która stworzona została w oparciu o Scrum Primer.

Każda grupa posiada ponadto swoje forum, oraz kalendarz, który uzupełniany będzie przez moderatorów grup o wydarzenia związane z daną grupą. Jeśli uważacie, że dana grupa tematyczna może zainteresować Waszych znajomych, możecie ich zaprosić do niej wchodząc z poziomu grupy w zakładkę zaproś.

Jeżeli natomiast czujecie się ograniczeni formą forum czy wiki, a chcielibyście się podzielić swoją wiedzą, pisząc artykuł w portalu agile.pl, to proszę się ze mną skontaktować.

 

Tags: , , ,

Profile photo of liber

About liber

Jestem zdeklarowanym zwolennikiem zwinnych praktyk. Większość mojego doświadczenia z agile stanowi praca z zespołami scrumowymi zarówno jako Scrum Master jak i jako Scrum Coach. Nie stronie jednak od innych podejść. Ostatnio, na przykład, miałem przyjemność bycia członkiem zespołu kanbanowego. Po klikuletniej pracy w londyńskim City obecnie związany jestem z firmą Espeo Software.

Comments are closed.